015 Lezing: Kathedralen bouwen voor inclusief onderwijs: de stad als change lab
Sprekers
Jantien Gerdes
Organisatie: Hogeschool Windesheim
Functie: onderzoeker
Frans Haenen
Organisatie: Stichting PC (V)SO Kampen
Functie: bestuurder
Samenvatting sessie
In Kampen werken leerkrachten, jeugdhulpverleners, onderzoekers en beleidsmakers samen aan inclusiever onderwijs. Daarvoor namen zij change labs en emergent design als vertrekpunt. Voor de samenwerking gebruikten zij de metafoor van kathedralenbouwers: vanuit een gezamenlijke droom gewoon beginnen. Zo overbrugden zij op natuurlijke wijze de kloof tussen theorie en praktijk en tussen onderwijs, hulpverlening en beleid. De geleerde lessen en principes zijn vertaald naar breder beleid en daarmee verankerd in lokale strategieën ter bevordering van professionele samenwerking voor inclusief onderwijs.
033 Lezing: Interprofessioneel samenwerken rond complexe onderwijszorgbehoeften
Sprekers
Sabine Mulder
Organisatie: Hanze Hogeschool
Functie: Postdoc onderzoeker
Carla Geveke
Organisatie: Hanze Hogeschool
Functie: Senior onderzoeker
Samenvatting sessie
Interprofessionele samenwerking tussen onderwijs en jeugdhulpverlening is essentieel voor inclusiever onderwijs en voor de ondersteuning van leerlingen met onderwijszorgbehoeftes. In het project Samen Sterker onderzoeken we drie jaar lang de samenwerking in zes leernetwerken van onderwijs- en jeugdhulpprofessionals. Zij werken aan het versterken van hun interprofessionele samenwerking en ontwerpen en testen interventies gericht op een inclusievere leeromgeving. We presenteren de eerste resultaten van de probleemanalyse en identificeren daarin knelpunten, succesfactoren en ontwikkelbehoeftes.
https://www.hanze.nl/nl/samenwerken/tools-voor-de-praktijk/scholen-en-leerkrachten/autisme/interactieve-leervideos-over-interprofessioneel-samenwerken
https://research.hanze.nl/ws/portalfiles/portal/67086888/Factsheets_1_1_3_t_PASST_Samen.pdf?_gl=1*62cnf1*_gcl_au*NjAzOTE0NjcyLjE3NTc0MDIwNDg
